Turković – Nelson: Razmotrena politička situacija u BiH
Ministar inostranih poslova u Savjetu ministara Bisera Turković u razgovoru sa ambasadorom SAD u BiH Erikom Nelsonom istakla je važnost aktivne i konstruktivne uloge SAD u BiH i regionu, te kontinuirane podrške Vašingtona evroatlantskom putu BiH, reformama i borbi protiv korupcije i organizovanog kriminala, saopšteno je iz Ministarstva inostranih poslova.
Tokom razgovora Turkovićeve sa Nelsonom i njegovim zamjenikom Deborom Menuti razmotrena je politička situacija u BiH, sa posebnim osvrtom na neophodnost punog funkcionisanja institucija BiH, nastavak rada na ustavnim i izbornim reformama, važnost nezavisnosti pravosuđa, te druga značajna pitanja od zajedničkog interesa, navodi se u saopštenju.
Na sastanku je bilo govora i o borbi protiv posljedica pandemije virusa korona, te o koordinaciji i usaglašavanju stavova u pogledu spoljne politike i ljudskih prava.
“Nelson je ponovio nedvosmislenu podršku teritorijalnom integritetu i suverenitetu BiH, te reformama u interesu svih građana BiH”, dodaje se u saopštenju.
(Srna, E.M)
Oznake: Bisera Turković, Erik Nelson
Kovačević i Nović otkrili uslove bez kojih SNSD neće prihvatiti zakone o Sudu i VSTS-u
Amidžić: Kilometarske kolone na graničnim prelazima posljedica političkih blokada
PDP predlaže izmjene Zakona o radu: Trudnice više ne bi mogle dobiti otkaz zbog isteka ugovora
Dodik: Anastasija Bosančić izuzetna mlada osoba čiji su znanje, rad i rezultati već prepoznati i cijenjeni širom svijeta