Sport 02.07.2024.

Turska posljednji četvrtfinalista, Austrija pružila snažan otpor

Fudbaleri Austrije i Turske u Lajpcigu su odigrali posljednji meč osmine finala Evropskog prvenstva. Bolja je bila ekipa Turske koja je slavila rezultatom 2:1.

Od samog starta bilo je uzbudljivo. Samo što je počeo susret, Turska je došla do prednosti – 1:0.

Arda Guler je centrirao loptu u peterac Austrije, gdje je odbrana Austrijanaca jako loše reagovala i dovela do toga da sa gol linije izbacuju loptu, ali je Merih Demiral sa pet metara loptu poslao u mrežu.

Sjevalo je na sve strane u prvih deset minuta, a u petoj su Austrijanci mogli do izjednačenja, kada je za sekund na drugoj stativi zakasnio Kristof Baumgartner, a Turska otklonila opasnost potom.

Krenula je Austrija u ofanzivu, kao da ih rani pogodak nije poremetio ni najmanje, ali je Turska stajala dosta organizovano u odbrani i do poluvremena sačuvala svoju mrežu te se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću Turaka.

Ukoliko je prvo poluvrijeme bilo dobro, onda je drugo pružilo još više.

Tako je Demiral ponovo pogodio u 59. minuti i tako uduplao vodstvo svoje reprezentacije.

Međutim, Austrija se nije predala, jer ipak na klupi imaju Nijemca. Uzvratili su jedan udarac u 66. minuti kada je Gregorič pogodio čime je smanjio zaostatak Austrije.

Turci su djelovali dosta izmoreno, a Austrija nije prestajala sa prijetnjama. No, kapitulacije nije bilo, prenose Nezavisne.

Podsjećamo, prolaz u četvrtfinale do sada su obezbedili Španija, Nemačka, Portugal, Francuska, Engleska, Švajcarska i Holandija.