Sport 09.08.2023.

U KONKURENCIJI DO 20 GODINA: Angelina Topić prvakinja Evrope u skoku u vis

Srpska atletičarka Angelina Topić osvojila je zlatnu medalju na Evropskom prvenstvu u konkurenciji do 20 godina i tako Srbiji donela treću medalju.

Topićeva je prošle godine osvojila takođe u Jerusalimu evropsko zlato u konkurenciji do 18 godina. Na ovom prvenstvu na dominantan način je došla do zlata, bez ijednog rušenja letvice.

Angelina praktično nije imala konkurenciju u finalu. Samo tri skoka su joj bila dovoljna da dođe do zlata. A poslednji je bio za pobedničku visinu 1.90m.

Drugo mesto i srebrnu medalju osvojila Estonka Elizabezt Piela sa preskočenih 1.88, dok je bronza pripala Nemici Joanu Herman koja je došla do ličnog rekorda 1.86. Tu visinu takođe su preskočile Selija Rifatera iz Španije i Engla Nilson iz Švedske, takođe im je lično rekord, ali iz većeg broja pokušaja.

Inače Angelina je prepodne imala kvalifikacije u skoku udalj i uspela je da izbori plasman u finale. Tako da ima mogućnost za još jednu medalju. Ovo je ukupno treća medalja za srpsku ekspediciju, a prva zlatna.

Atletičari iz Srbije bili su u još dva finala ovog dana. Miloš Nisić je u finalu na 200 m zauzeo sedmo mesto uz lični rekord 21.30. Dok je Mejra Mehmedović u finalu na 3.000 m stipl uspela takođe da postavi lični rekord od 10.26.48 što joj je bilo dovoljno za peto mesto, prenosi Sport klub.

Oznake: Angelina Topić