Sport 17.09.2020.

U POSLJEDNJIM TRENUCIMA MEČA Borac poražen od Rio Avea

Fudbaleri banjalučkog Borca izgubili su od Rio Avea sa 0:2 utakmicu drugog pretkola Lige Evrope, i tako završili svoj put u ovom takmičenju.

Oba gola sastav iz Portugala postigao je u posljednjim trenucima meča. Prvo je pogodio Tarantini u 90. minutu, a onda i Јambor u četvrtom minutu sudijske nadoknade. Da su Banjalučani izdržali još koji minut, ušlo bi se u produžetke, možda i penale, ko zna kako bi završio duel. Ipak, Borac nije razočarao, sjajno se nosio sa ekipom koja je 10 puta skuplja od Borca.

Trener Vlado Jagodić rekao je poslije meča da su se nadali da mogu igrati za jedan gol, te da su bili blizu.

“Žao mi je momaka, produžeci koji bi uslijedili, sigurno bi se konsolidovali, i bila bi potpuno druga priča. Poraz je visok, i boli. Čestitam Rio Avu, nisu bauk, ali u ovom trenutku su bili spretniji i srećnij od nas – poručio je Јagodić, a prenosi RTRS.