Sport 10.05.2019.

U SUBOTU U PRIJEDORU: Fudbaleri Borca imaju prvu priliku da ovjere titulu

Fudbaleri banjalučkog Borca u subotu će u Prijedoru imati prvu priliku da ovjere titulu prvaka RS i povratak u BHT Premijer ligu BiH. Šest kola ostalo je do kraja prvenstva, a “crveno-plavi” imaju 15 bodova više od prvog pratioca.

Borac je u srijedu na svom terenu savladao Željezničar Sport tim sa 2:1 i tako ostvario četvrtu pobjedu u Ligi za prvaka RS. Banjalučani su došli do ranog vođstva već nakon osam minuta igre preko Đorđa Ćosića, a gosti su izjednačili u 79. minutu golom sjajnog Bojana Markovića, koji je najbolji strijelac lige. Da tri boda ostanu na Gradskom stadionu pobrinuo se Demir Jakupović pogotkom u samom finišu susreta. Borac je tako iskoristio kiks Sloge iz Gornjeg Crnjelova, koja je kao domaćin poražena od Kozare iz Gradiške sa 1:2. Borac u narednom kolu gostuje kod Rudar Prijedora, a Sloga će u Banjaluci igrati protiv Željezničar Sport tima.

Mnogo više uzbuđenja je u Ligi za opstanak, gdje su sigurne pobjede ostvarili Slavija i Tekstilac protiv već otpisanih Sutjeske i Slobode. Ko će izboriti opstanak vjerovatno nećemo znati do posljednjeg kola, a još nije poznato ni koliko klubova će napustiti Prvu ligu RS, što dosta zavisi od toga da li će neki od klubova iz RS ispasti iz BHT Premijer lige BiH.

Rezultati 4. kola Lige za prvaka: Sloga – Kozara 1:2, Podrinje – Rudar Prijedor 1:0, Borac – Željezničar Sport tim 2:1. Poredak: Borac 67, Sloga Gornje Crnjelovo 52, Rudar Prijedor 40, Željezničar Sport tim 39, Kozara 36, Podrinje 32. Rezultati 4. kola Lige za opstanak: Slavija – Sutjeska 3:1, Tekstilac – Sloboda 2:0, Modriča – Drina 1:0. Poredak: Modriča 32, Drina 31, Tekstilac 31, Slavija 31, Sutjeska 23, Sloboda 18.