Sport 29.08.2023.

USPJEŠNO STARTOVALI: BSK u vrhu Prve lige Srpske, Naprijed na čelu drugoligaškog karavana

ČITANJE: 2 minute

U posljednjem susretu trećeg kola Prve lige Republike Srpske na Gradskom stadionu u Banjaluci ekipa BSK-a je sa minimalnim rezultatom 1:0 pobiedila Slobodu Nova banka iz Mrkonjić Grada i stigla do sedmog boda, odnosno treće pozicije na tabeli.

Jedini pogodak u 41. minutu postigao je napadač Miloš Perović poslije dodavanja Vukana Đorđevića, inače najboljeg pojedinca ovog susreta. U borbenoj, ali na momente i gruboj, odnosno nervoznoj utakmici viđena su i dva crvena kartona. Prvo je gostujući fudbaler Hoze Huan Fontemaći u 24. minutu, zbog brutalnog starta nad kapitenom “romantičara” Aleksandrom Radulovićem na sredini terena zaradio direktno isključenje.

U 90+2. minutu brojčana prednost na terenu je izjednačena jer je Mihajlo Savanović kao posljednji igrač odbrane domaćina na 17 metara srušio rezervistu Mrkonjićana Ognjena Soldata, pa je dobio direktni crveni karton. Ilija Danilović nije iskoristio “slobodnjak” za izjednačenje, šutirao je jako loše, preko gola, piše sportdc.net.

BSK – Sloboda Nova banka 1:0 (1:0)

Gradski stadion u Banjaluci. Gledalaca: 500. Sudija: Aleksandar Jevtić (Prijedor). Strijelac: 1:0 Perović (41). Žuti kartoni: Jagodić (BSK), Mitrić (Sloboda Nova banka). Crveni kartoni: Mihajlo Savanović (BSK) u 90+2. i Hoze Huan Fontemaći (Sloboda Nova banka) u 24. minutu.

BSK: Modić, Šaula (od 46. Runić), Moconja, Radulović, Jagodić, Samardžija, Đorđević (od 89. Stojičić), Perović, Savanović, Terzić (od 78. Petrović), Kujundžić (od 61. Erić).

SLOBODA NOVA BANKA: Vuković, Danilović, Bobić, Nikodinović (od 84. Ešba), Zekanović, Luis (od 67. Jakešević), Mitrić (od 67. Soldat), Fontemaći, Jotić (od 61. Lazendić), Babić (od 46. Radić).

Deklasirali rivala iz Kneževa

Banjalučki Naprijed deklasirao je ekipu Progres iz Kneževa rezultatom 7:0, u okviru drugog kola Druge lige Republike Srpske – grupa Zapad.

Tim visokim trijumfom su zauzeli lidersku poziciju na drugoligaškom Zapadu.

NAPRIJED/SPORTDC..NET

Jedan od perspektivni mladih igrača na drugoligaškom Zapadu, veznjak Naprijeda Marko Bundalo rekao je da je njegova ekipa odigrala fantastično utakmicu.

“Meč je zahtijevao malo više koncentracije zbog teškog vremena, ali smo uspijeli ispuniti trenerove zadatke i tako došli do nova tri boda. Imamo ekipu koja može parirati svakom protivniku u ligi , a to smo pokazali u prva dva kola. Mi igramo veoma kvalitetan i dopadljiv fudbal, i imamo dosta kvalitetnih igrača”, piše sportdc.net.