Sport 12.01.2024.

Vaterpolisti Srbije poraženi od Mađarske u četvrtfinalu EP

ČITANJE: 2 minute

Vaterpolisti Srbije nisu uspjeli da se plasiraju u polufinale evropskog prvenstva, koje se igra u Hrvatskoj, pošto su u četvrtfinalu poslije izvođenja peteraca poraženi od Mađarske sa 14:15 (u regularnom toku bilo je 10:10).

Kobna je bila druga serija u kojoj je Marku Raduloviću prilikom izvođenja kaznenog udarca lopta ispala iz ruke. Svi preostali izvođači, njih devet, bili su precizni. Bio je ovo prvi poraz Srbije od Mađara u eliminacionoj fazi takmičenja od 2004. godine, a interesantno je da tokom cijelog meča nijedna reprezenatacija nije imala više od gola prednosti.

Od samog početka susreta vidjelo se da će “Vaterpolo klasik” još jednom donijeti uzbudljivu utakmicu u kojoj bi samo jedna greška mogla odlučiti pobjednika. Mađari su poveli golom Davida Marsela Tatraija, da bi sa dva pogotka, Strahinje Rašovića i Nikole Jakšića, Srbija stigla do prednosti. Uzvratio je Tatrai za 2:2, da bi Dušan Mandić svojim prvim golom ponovo donio prednost svojoj reprezentaciji. Đerđo Fekete je donio novi rezultatski egal, a onda Srbija nije iskoristila prednost dva igrača više u bazenu i poslije prve četvrtine bilo je 3:3.

Mandić je na početku drugog perioda postigao drugi pogodak i to iz peterca, a onda su Mađari sa dva gola Feketa i Vendela Vigvarija ponovo stigli do prednosti. Rezultatsku neizvjesnost vratio je poslije kontre Nemanja Ubović i sa rezultatom 5:5 otišlo se na “poluvrijeme”.

Na početku treće dionice Mađari su iskoristili prednost igrača više i preko Vincea Vigvarija došli do prednosti, ali je veoma brzo Jakšić svojim drugim golom izjednačio na 6:6. Potom je sa sa peterca bio precizan Vince Vingari i doveo Mađare do novog viška. Na polovni treće četvrtine u strijelce se upisao i Viktor Rašović za novo izjednačenje, 7:7, koji je potom postigao i drugi gol za prednost Srbije od 8:7. Tatrai je iskoristio prednost dva igrača više i trećim golom izjednačio na 8:8. U samom finišu treće dionice Vince Vingari trećim golom u ovoj četvrtini donio je prednost Mađarskoj, koja je na posljednju pauzu otišla pri vođstvu od 9:8.

Sjajna kontra koju je u gol pretvorio Strahinja Rašović na početku posljednjih osam minuta dovela je do novog rezultatskog egala (9:9). Prednost igrača više Nemanja Vico pretvorio je u pogodak na minutu i 49 sekundi do kraja susreta i bilo je to 10:9 za Srbiju. Već u sljedećem napadu Vince Vigvari je izjednačio na 10:10 i pristupilo se izvođenju peteraca poslije kojih je Mađarska otišla u polufinale, a Srbija u borbu za plasman od petog do osmog mjesta, prenosi Glas Srpske.

Oznake: vaterpolo