Sport 16.01.2016.

Vaterpolisti Srbije u četvrtfinalu EP

vaterpolo srbija
Srpski “delfini” u beogradskoj “Kombank areni” u osmini finala kontinentalnog šampionata savladali su Slovačku sa 10:5 Srpski vaterpolisti plasirali su se u četvrtfinale EP.

“Delfini” su u osmini finala kontinentalnog šampionata u beogradskoj “Kombank areni” savladali Slovačku sa 10:5.
U borbi za polufinale izabranici Dejana Savića sastaće se sa boljim iz duela Rusije i Njemačke.

Prva četvrtina

Srbija je, poslije po jednog propuštenog napada s obije strane, povela golom Ćuka, ali su Slovaci brzo, sa igračem više u bazenu došli do izjednačenja. Na isteku trećeg minuta, Filipović, u napadu sa igračem više, vraća prednost Srbiji, ali Slovaci ponovo u slijedećem napadu poravnavaju rezultat. Slovačka u prvoj četvrtini pruža sjajan otpor favorizovanom rivalu, i poslije nekoliko propuštenih prilika da dođu do vođstva kažnjeni su golom Filipa Filipovića.

Poslije prvih osam minuta rezultat je 3:3, pošto su Slovaci iskorstili uspavanost “delfina” u odbrani, postigavši gol u situaciji kada je većina njihovih vaterpolista krenula u odbranu zbog isteka napada.

Druga četvrtina

Srpski vaterpolisti drugi period otvaraju odličnom odbranom, i sa dva gola (jedan sa igračem više) Milana Aleksića za najveću prednost u dosadašnjem toku meča – 5:3. Prvim golom na meču Duška Pijetlovića Srbija odlazi na plus tri (6:3, 6. minut). Značajno su “delfini” podigli nivo igre u odbrani u odnosu na prvu četvrtinu, i da su imali malo više koncentracije u napadu prednost bi bila i ubjedljivija.

Na veliki odmor odlazi se prednošću Srbije – 6:4, mada je lako moglo da se dogodi da razlika bude i manja, pošto Slovaci u posljednjim sekundama druge dionice nisu iskoristili napad sa igračem više.

Treća četvrtina

Poslije nekoliko promašenih napada na obije strane, prvi do gola u trećoj dionici stižu Srbi, koje na tri gola viška vraća Stefan Mitrović na početku trećeg minuta pretposljdnjeg kvartala. Sa igračem više u bazenu, na asistenciju Filipovića, na 8:4 podiže Duško Pijetlović na polovini treće četvrtine.

Relativno lako srpski vaterpolisti održavaju stečeni plus u trećem periodu meča, u kojem su Slovaci do jedinog gola stigli u napadu sa igračem više. Rezultat pred posljednju deonicu je 8:5 za Srbiju.

Četvrta četvrtina

Vaterpolisti Srbije sigurno idu ka plasmanu u četvrtfinale šampionata Evrope. Prlainović postiže prvi gol u posljednjem kvartalu poslije četiri minuta igre – 9:5. Tačku na plasman “delfina” među najboljih osam ekipa na Starom kontinentu stavlja, minut i po prije kraja susreta, Andrija Prlainović golom iz peterca za pet golova prednosti – 10:5.