Sport 05.05.2022.

VELIKI PREOKRET: Real drugi finalista Lige šampiona

ČITANJE: 3 minute

Španija je uzvratila udarac, ništa od engleskog finala u Ligi šampiona.

Real Madrid je velikim preokretom savladao ekipu Mančester Sitija sa 3:1 i tako zakazao duel sa Liverpulom koji je sinoć eliminisao ekipu Viljareala.

Podsjetimo, Madriđani su u revanš protiv “građana” ušli sa minusom od jednog gola (4:3), ali su u finišu meča i produžetku vaskrsnuli i napravili novo čudo, te obezbijedili plasman u finale.

Prvi je zaprijetio Karim Benzema već u petom minutu, ali je loše šutirao glavom, lopta je otišla preko gola, taj potez kao da je nagovijestio lošu noć za najboljeg napadača “kraljevskog kluba”, jer je dosta promašivao i često bion u ofsajdu, međutim on je na kraju ispao junak.

Igrao se 20. minut kada su gosti pokazali zube, sjajnu šansu imao je Bernardo Silva, ali je golman domaćih Tibo Kurtoa dobro odbranio.

Bilo je još poluprilika u prvih 45 minuta, ali ništa se ozbiljno nije dešavalo.

Odman na startu drugog perioda igre Vinisius Žunior je imao sjajnu šansu, ali je šutirao van okvira gola.

Pokušavali su igrači novog španskog šampiona da dođu do pogotka i anuliraju minus iz prve utakmice (4:3), ali je uslijedio hladan tuš.

Silva je u 73. minutu dugo vukao loptu, a onda je lucidno proigrao Rijada Mareza koji je iskosa sa desne strane iz prve šutirao u bliži ugao i savladao Kurtou.

Pao je tada tim Reala, a Džek Griliš je u 87. minutu dva puta propustio priliku da ga dokusuri – prvo mu je sa gol linije neko od defanzivaca izbio loptu, a onda je šutirao pored gola.

Za dramu se pobrinuo Rodrigo Silva koji je golovima u 90. i drugom minutu dodatnog vremena donio preokret i produžetke.

Mogao je isti igrač da “zaledi” ekipu Mančester Sitija u trećem od šest minuta sudijske nadoknade, ali je golman Ederson santana uspio da mu uđe u šut.

Fil Foden je na drugoj strani sa 15 metara imao čistu poziciju, ali je poslao loptu preko prečke, tako da se ušlo u produžetak.

Drugi minut produžetka donio je šut Benzeme, ali je Ederson uspio da ukroti loptu uz malu nesigurnost.

Samo minut kasnije Ruben Dias je oborio Benzemu, a sudija Daniele Orsato je pokazao na bijelu tačku.

Francuz je preuzeo odgovornost i pogodio za veliko slavlje publike na “Santjago Bernabeu” stadionu.

Na isteku 105. minuta lopta je pogodila u ruku Žoaoa Kansela, ali ovog puta Orsato nije dosudio kazneni udarac.

Na drugoj strani Foden je šutirao glavom, Kurtoa je odbio loptu, a kapiten Sitija Fernandinjo Rosa je za malo zakasnio i poslao je u gol aut.

Drugih dio produžetka, koji je trajao 18 minuta, očekivano je donio inicijativu “građana”, ali nisu uspjeli da postignu gol, sa druge strane prijetili su i domaći, međutim rezultat se nije mijenjao.

Pored strijelaca veliku partiju u ekipi Reala pružio je mladi Francuz Eduardo Kamavinga.

Finalni susret Lige šampiona biće odigran 28. maja u Parizu, piše Srpskainfo.

Oznake: Liga šampiona