Sport 31.07.2021.

VELIKI USPJEH ATLETIČARA IZ BiH: Tuka u polufinalu Olimpijskih igara

ČITANJE: 1 minuta

Najbolji bosanskohercegovački atletičar Amel Tuka rano jutros izborio je plasman u polufinale Olimpijskih igara koje se ove godine održavaju u Tokiju.

Tuka je nastupao u drugoj kvalifikacionoj grupi na 800 metara te osvojio drugo mjesto što je automatski značilo i plasman među 24 najbolja u ovoj atletskoj disciplini.

Atletičar imao je vrijeme 1:45.48, odnosno bio je sporiji 24 stotinke od prvoplasiranog u ovoj kvalifikacionoj grupi Kanađanina Marca Aropa koji je imao vrijeme 1:45.26.

Inače, održane je ukupno šest kvalifikacionih grupa, a najbolja tri iz svake od njih te šest najbržih u ukupnom poretku koji nisu završila na prva tri mjesta plasirali su se u polufinale.

Tuka će polufinale trčati već sutra te se zna da će nastupati u trećoj polufinalnoj utrci. Plasman u finale izborit će dvojica najbržih iz svake od tri polufinalne grupa te još dva najbrža u ukupnom poretku polufinala koji nisu utrku završili na prve tri pozicije.

Polufinalne utrke su na rasporedu sutra od 13:25, a Tukin nastup se očekuje u 13:45.