Višković: Bez saglasnosti Vlade nema priče o povećanju cijena struje
Foto: twitter.com/Vlada_Srpske
Predsjednik Vlade Republike Srpske Radovan Višković izjavio je danas da je inicijativa Elektroprivrede Srpske o povećanju cijene električne energije upućena u nadležnu Regulatornu agenciju, ali i poručio da oni ne mogu ništa uraditi bez saglasnosti Vlade.
“Svako može da podnese inicijativu. To je regularan prijedlog. Elektroprivreda smatra da treba da dođe do povećanja cijena električne energije, a na kraju konačnu odluku donosi država i institucije države”, rekao je Višković novinarima u Banjaluci.
Premijer Srpske je dodao da stav o povećanju cijene električne energije donosi Vlada i da o tome glasaju i svi ministri.
“Ako ja sada izađem u javnost i kažem koji je moj stav onda to mora biti stav Vlade. Nije to bilo na sjednici Vlade i neću zbog toga da iznosim stavove”, naglasio je Višković.
Veći rebalans govori o finansijskoj stabilnosti
Višković је rekao danas da će Vlada predložiti veći rebalans ovogodišnjeg budžeta i da to dovoljno govori o finansijskoj stabilnosti Srpske.
– Rebalans će biti nešto veći, iako ne za značajan iznos, ali to dovoljno govori o finansijskoj stabilnosti Republike Srpske – rekao je Višković.
Višković je rekao da je prijedlog Vlade da posebna sjednica Narodne skupštine, na kojoj bi bio razmatran rebalans budžeta za ovu godinu, bude održana 25. novembra.
Premijer je dodao da Republika Srpska redovno izmiruje svoje obaveze.