Sport 03.03.2023.

VJEČITI DERBI: Crvena zvezda savladala Partizan

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Partizan sa 1:0 u okviru 24. kola Superlige Srbije.

Za razliku od mnogih prethodnih derbija, ovaj nije imao preterano veliki rezultatski značaj s obzirom da je Zvezda uoči njega imala 13 bodova više od Partizan, ali se i pored lošeg termina za odigravanje utakmice, na stadionu“Rajko Mitić“ okupilo oko 25.000 gledalaca.

Odbrambeni fudbaler Crvene zvezde Aleks Vigo rešio je 169. večiti derbi već u petom minutu utakmice.

On je želeo da uputi centaršut, ali je loptu glavom zakačio odbrambeni fudbaler gostujuće ekipe Slobodan Urošević što je prevarilo golmana „crno-belih“ Aleksandra Popovića i lopta je završila u njegovoj mreži.

Vigo je gol proslavio ispred navijača Partizana, simulirajući „pucanje“, što je iznerviralo gostujuće navijače koji su onda počeli da bacaju stolice i topovske udare na atletsku stazu, a izbio je i omanji požar na tom delu stadiona.

Do kraja prvog poluvremena smo uglavnom gledali igru između dva šesnaesterca, a najbolju priliku u tom delu utakmice imao je Aleksandar Katai kada je šutirao iz voleja, ali je golman Partizana Popović izvrsno reagovao na gol liniji.

U drugom poluvremenu je vicešampion Srbije zaigrao mnogo bolje, ali nije uspeo da dođe do izjednačenja.

U dva navrata je Slobodan Urošević zapretio udarcima iz daljine Milanu Borjanu, ali je ovaj u oba navrata maestralno reagovao.

Jednom je oprobao svoj šut i Kvinsi Mening, a u šansi se našao i Rikardo Gomeš, no promene rezultata nije bilo.

U samom finišu smo na terenu videli nemile scene i koškanje igrača obe ekipe, a nakon cele te gužve crveni karton je dobio Rikardo Gomeš koji je udario štopera Zvezde Strahinju Erakovića.

Do kraja susreta ekipa Miloša Milojevića je uglavnom čuvala loptu u svom posedu i čekala poslednji zvižduk glavnom arbitra na ovoj utakmici Aleksandra Živkovića, prenosi Danas.