Vranješ donio pobjedu Borcu pred povratak u Banjaluku

Borac je u posljednjoj kontrolnoj utakmici u Turskoj savladao Arsenal iz Kijeva sa 1:0, te se sa puno optimizma vraća u Banjaluku.

Četa Darka Vojvodića je odigrala veoma kvalitetan meč.  Banjalučani su u prvom dijelu bili odlični u ofanzivi i mogli su da steknu i veću prednost dok su u drugom dijelu u potpunosti zaustavili ukrajinski tim.

Banjalučani su u petom minutu zapretili. Vranješ je šutirao iskosa sa lijeve strane, ali je golman Ivanov uspio da izbaci loptu u korner. Samo tri minuta kasnije Ćosić je usio da zatrese mrežu, međutim gol je poništen zbog navodnog ofsajda. Samo minut kasnije levi bek Borca se povredio, a zamenio ga je Radulović.

Prvu polušansu Ukrajinci su imali u 15. minutu kada je Aleksejev šutira . U 18. minutu Aničić i Vranješ su odlično odigrali i poslali loptu do Kajkuta, ali napadač crveno-plavih nije najbolje primio.

Uslijedilo je zatišje do 39. minuta, Mojović je napravio dobar dribling i pokušao lijevom nogom, ali Ivanov nije imao mnogo problemaž. Nedugo zatim Aničić je izašao sam pred gol gostiju i poslao loptu pored golmana Ivanova prema praznoj mreži, Bašlaj je uspeo da izbije loptu, ali je pitanje da li je to uradio na vreme ili je ona prešla gol liniju.

To je bila najava za pogodak Borca koji je u 41. minutu postigao Vranješ. Kapiten Borca je odlično izveo slobodan udarac iskosa sa desne strane, nekoliko igrača je išlo na loptu, najbliži je bio Janičić, ali je nije dirao, tako da je završila u mreži.

U nastavku je Arsenal diktirao ritam ali nije uspijevao da opasnije ugrozi gol Banjalučana. Borac je odlično odigrao u defanzivi dok su opasno prijetili iz kontri. U finišu utakmice odlične šanse su propustili prvo Kajkut u 84.minutu a zatim i Demir Jakupović čiji udarac je zaustavio golman Arsenala.

Borac se sutra vraća iz Antalije i pripreme će nastaviti u Banjaluci.