Sport 11.05.2021.

VRANJEŠ DVOSTRUKI STRIJELAC: Borac savladao Zrinjski, izdvojio se na prvom mjestu

ČITANJE: 1 minuta

Fudbaleri Borca pobijedili su Zrinjski iz Mostara rezultatom 2:1 u utakmici 30. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, a oba pogotka za Banjalučane postigao je kapiten Stojan Vranješ.

Borac je poveo u 14. minuti. Ćosić je izveo korner sa lijeve strane, Odlično se u šesnaestercu Zrinjskog snašao Vranješ koji je negdje na penačlu primio loptu, a onda se namjestio i precizno šutirao i pogodio donji lijevi ugao gola Zrinjskog, prenosi Srpskainfo.

Osam minuta je Zrinjskom trebalo da izjednači. Juranović je prihvatio loptu na tridesetak metara od gola Borca, dugo ju je vukao ušao u šesnaesterac, a nakon što je driblingom izbacio Vojnivića šutirao je i pogodio mrežu Banjalučana.

U 39. minutu Borac pogađa stativu. Vranješ je nagon greške Zlomislića uposlio Melega čiji je šut zaustavio okvir gola.

Samo minut kasnije u prilici je Zrinjski, Zakarić je pogriješio, Tičinović šutirao iz dobre pozicije, ali je golman Lakić bio na visini zadatka.

Dva minuta kasnije Borac dolazi do novog gola. Vranješ je pobjegao odbrani, namjestio se i pogodio dalji ugao za vođstvo od 2:1.

U 50. minutu Lakić je ponovo dobro intervenisao nakon udarca Bilbije sa oko deset metara, a 12 minuta kasnije isti igrač pogađa prečku.

Vranješ je pogodio i u 81. minutu, nakon centaršuta Zakarića kapiten Borca je šutirao glavom, postigao pogodak koji je poništen zbog ofsajd pozicije u kojej se našao fudbaler Banjalučana.

Borac je trenutno lider na tabeli sa 60 bodova, dva manje, nakon današnjeg remija protiv Slobode ima Sarajevo.