Politika 03.08.2023.

VUČIĆ: Srbi su jedan narod sa dvije strane Drine, buduća podrška još značajnija

ČITANJE: 2 minute

Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Srpcu da su Srbi jedan narod s dvije strane rijeke Drine i da će Srbija pomagati svom narodu i dati još značajniju ekonomsku podršku Srpskoj u budućnosti.

Vučić je u obraćanju tokom posjete novoizgrađenom vrtiću “Srbija”, čime je zvanično započeo dvodnevnu posjetu Reoublici Srpskoj, da su se neki decenijama trudili da naprave dva naroda od jednog.

“Naše da je poštujemo integritet BiH, ali ne smijemo se odreći da pripadamo istom rodu, da imamo isti srpski jezik, vjeru, ćirilično pismo i da moramo biti jedni uz druge uvijek”, rekao je Vučić.

On je poručio da je ponosan na ono što je uloženo u Srpcu.

“Imali smo danas iskrene i otvorene razgovore sa rukovodstvom Republike Srpske, nije jednostavno ni za koga zbog sve težih pritisaka i na Srbiju i na Srpsku zbog teške međunarodne situacije. Važno je da ljudi u Srpskoj znaju da će Srbija uvijek da poštuje međunarodno javno pravo, ali se nikada neće odreći svoga naroda”, naglasio je Vučić.

Prema njegovim riječima, nikada više neće biti blokada na Drini niti sklanjanja glave u stranu kada se govori o polaožaju srpskog naroda, nego će se vlasti Srbije boriti da bude sačuvano srpsko ime i prezime, ne dirajući nikoga.

“Ni ekonomska situacija zbog sukoba u Ukrajini nije jednostavna, daćemo koliko god možemo još značajniju ekonomsku podršku Srpskoj, jer znamo da će biti glavni udari kako bi se pokazalo da Republika Srpske ne može da opstane”, poručio je Vučić.

On je poručio da će Srboja uvijek pomagati svoj narod i Srpsku, a ako neki drugi hoće da pomažu u Srbiji Bošnjacima, nema ništa, naprotiv, dobro došli su.

“Niko ne može da nas spriječi da, poštujući BiH, volimo Republiku Srpsku”, rekao je Vučić.

Predsjednici Republike Srpske i Srbije Milorad Dodik i Aleksandar Vučić i srpski član Predsjedništva Željka Cvijanović posjetili su danas u Srpcu novoizgrađeni vrtić “Srbija”, za čiju izgradnju su do sada vlade Srpske i Srbije uložile 2,1 milion KM, prenose mediji.