Sport 01.04.2017.

Zajedno za malu Sofiju: Više od 5000 gledalaca na utakmici Borac-Sutjeska, mališani u prvim redovima

Fudbaleri banjalučkog Borca pobijedili su Sutjesku rezultatom 1:0 u utakmici 20, kola Prve lige RS koja je pred više od 5.000 gledalaca odigrana na Gradskom stadionu u Banjaluci.

Ovaj meč imao je humanitarni karakter s obzirom na to da je kompletan prihod od ulaznica uplaćen za liječenje trogodišnje Sofije Mićević obolele od akutne limfo-blastne leukemije.

Trenutak odluke dogodio se u 90. minutu. Nakon jedne brze akcije lopta je došla do Miloša Kukića koji je preciznim udarcem sa oko 14 metara, iskosa sa desne strane pogodio mrežu golmana Sutjeske Darka Krnojleca.

Prvo poluvrijeme nije ponudilo mnogo uzbuđenja, a jednu od najboljih prilika Borac je propustio u 35. minutu kada je nakon centaršuta Puzigaće sa lijeve strane, Kunić je glavom šutirao sa oko deset metara ali je lopta otišla pored gola. U 46. Minutu zapretio je Radulović iz slobodnog udarca, dobro je šutirao sa ruba šesnaesterca ali je i ovaj pokušaj završio pored lijeve stative golmana Sutjeske Darka Krnijelca.

U nastavku, prvi su zaprijetili gosti. U 47. Minutu Mojović je probio po desnoj strani, uspio da šutira ali je lopta otišla pored gola golmana Avdukića.

U 54. Fudbaler Borca Dujaković odlično je probio po desnoj strani, vratio loptu po zemlji do Kunića koji je šutirao ali je na mjestu bio golman Krnojelac. U nastavku akcije lopta je ponovo završila na desnoj strani napada Borca, Đorđević je dobro centrirao, ali je ovaj put Kunić za trenutak zakasnio na centaršut.

Sutjeska je još jednom zaprijetila  u 61. minutu, Mojović ubacuje sa lijeve strane, a Blagojević  je glavom šutirao preko gola, a ovo je bila i posljednja šansa gostujućeg tima.

srcem za sofiju

Tokom cijelog meča navijači Borca držali su istaknut humanitarni broj telefona za Sofiju Mićević broj 1457.

Marko i Matija u akciji

Dečaci Marko i Matija uključili su se u akciju “Srcem za Sofiju”. Oni su prodavali ulaznice za meč između Borca i Sutjeske, kao i klikere za turnir koji je organizovao kafe bar “Antiko”.

humanitarna akcija za sofiju

Sav prihod namijenjen je za liječenje trogodišnje Sofije Mićević.

Kako je naveo novinar “EuroBlica” nikada nije bilo više mališana na utakmici na Borčevom stadionu u Banjaluci.