Sport 03.10.2022.

Zapaženi rezultati AKK Banja Luka na trci u Jagodini

Zadnja karting trka ove sezone održana je juče u Jagodini, u organizaciji SSKS (Karting savez Srbije).

Iz Auto-karting kluba Banja Luka nastupilo je šest vozača, a među njima je bio i Marco Drittenpreis iz Dervente.

On je vozio u klasi junior 125. U slobodnom treningu i kvalifikaciji je bio prvi. Drittenpreis je kao prvi završio i prvu trku, dok je u drugoj vodio, ali je usljed problema s gumom završio na petom mjestu.

I u ostalim kategorijama je AKK Banja Luka bio jako uspješan. Siniša kovačević je u trci 1 klase KZ+ osvojio 3. mjesto, dok je u trci 2 klase KZ+ kao trećeplasirani završio Milan Bokan. Dario Gabrilo trku 1 i 2 Klase  KZ+ završio je kao drugoplasirani i prvoplasirani. Bojan Miljković prvu trku u klasi KZ završio je kao drugoplasirani, a drugu trku je završio kao trećeplasirani.

Predsjednik kluba AKK Radomir Radukić je postavio novi rekord staze i s tim zauzeo prvo kvalifikaciono vrijeme klase KZ. Zbog tehničkih problema nije uspio završiti ni jednu od dvije trke trkačkog dana.

Klub AKK Banja Luka je u ukupnom plasmanu osvojio jedno treće i jedno drugo mjesto. Na trkama je učestvovao rekordan broj vozača. Bilo ih je preko 50.