Sport 03.08.2023.

Željezničar nakon poraza u Azerbejdžanu završio nastup u Evropi

ČITANJE: 1 minuta

Fudbaleri Željezničara eliminisani su iz daljnjeg takmičenja u Evropi u aktuelnoj sezoni.

„Plavi“ sa „Grbavice“ večeras su poraženi u revanš utakmici drugog kola kvalifikacija za Konferencijsku ligu na gostovanju kod ekipe Neftčija.

„Željo“ je u prvoj utakmici odigranoj sedam dana ranije u Sarajevu na domaćem terenu odigrao 2:2 protiv Neftcija, ali je večeras nije uspio prirediti iznenađenje u Bakuu gdje je poražen rezultatom 0:2.

Domaći su do prednosti stigli u 19. minuti kada je Saief matirao Muftića. Neftči je drugi gol postigao u 68. minuti, a strijelac je bio Edi.

Neftči će u trećem pretkolu igrati protiv Bešiktaša ili Tirane. Prva utakmica igra se 10. avgusta. Revanš je sedam dana kasnije, prenose Nezavisne.