Sport 07.05.2016.

Zrinjski četvrti put osvojio Premijer ligu Bosne i Hercegovine

zrinjski
Fudbaleri Zrinjskog su četvrti put osvojili Premier ligu Bosne i Hercegovine nakon što su u pretposljednjem kolu ove sezone savladali Mladost u gostima sa 3:0.

Početak susreta obilježio je sporni momenat u drugoj minuti susreta, kada je Rizvanović pogodio mrežu Karačića, no gol je nepravedno poništen zbog navodne ofsajd pozicije.

Prvi gol u meču protiv Mladosti bio je Jasmin Mešanović, koji je pogodio mrežu nemoćnog Hadžića u 18. minuti susreta.

Ubrzo je potom Zrinjski uspostavio terensku nadmoć, ali nakon Mešanovićevog gola Mladost je imala veliku priliku za izjednačenje.

U 25. minuti Rizvanović je izašao sam pred Karačića, golman Plemića je odbranio, Rizvanović je ponovo pokušao, a potom i Dilaver, no odbrana Zrinjskog je nekako otklonila opasnost.

U 38. minuti Todorović je šutirao, no Hadžić je bio siguran i to je bila posljednja prilika u prvom poluvremenu.

U drugom poluvremenu tempo igre je pao, no igrači Zrinjskog su pokušavali doći do drugog gola.

U tome su uspjeli u 67. minuti, kada je dosuđen jedanaesterac za Zrinjski nakon što je Nemanja Bilbija srušen u kaznenom prostoru.

Loptu je na bijelu tačku namjestio Jasmin Mešanović, koji šalje Hadžića u jednu, a loptu plasira u drugu stranu za veliko vodstvo Plemića.

Nemanja Bilbija je na Blaićevu asistenciju u 75. minuti povećao na 3:0 i tada je i definitivno postalo jasno da titula ide u Mostar.

Mostarci su kolo prije kraja osigurali titulu prvaka naše zemlje zadržavši četiri boda prednosti nad Slobodom, sa kojom igraju u posljednjem kolu na domaćem terenu, i sasvim zasluženo su prošli prvi kroz cilj.

Zrinjski je u 29 odigranih kola zabilježio 20 pobjeda uz šest neriješenih rezultata i samo tri poraza uz fenomenalnu gol-razliku 50:16.

Plemići su ranije osvajali Premijer ligu BiH u sezonama 2004/2005, 2008/2009 i 2013/2014.