Sport 24.08.2015.

Zvezda dobila Javor za čelo tabele

zvezda crvenaFudbaleri Crvene zvezde pobedili su Javor na svom terenu i tako se poslije sedam kola osamili na čelu tabele Superlige Srbije.

Zvezda je na stadionu ‘Rajko Mitić’ slavila rezultatom 1:0, a strijelac jedinog gola bio je Aleksandar Katai u 34. minutu.

Poslil četvrtog uzastopnog trijumfa igrači Grofa Božovića stigli su do 17 bodova i sada su sami na čelu tabele ispred Javora koji ima 15.

Utakmica je počela otvoreno, a posllie nekoliko velikih šansi sudija Aleksandar Vasić propustio je da dosudi penal za Zvezdu, kada je golman Đogatović oborio Vieiru.

Ipak, domaći su stigli do jedinog gola samo desetak minuta kasnije – Aleksandar Katai lijepo je prošao po lijevom boku i pogodio suprotni ugao.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a u drugom dijelu igre nije bilo previše uzbuđenja, pa je domaća ekipa upisala nova tri boda.

Crvena zvezda – Javor 1:0
(Katai 34)
Crvena zvezda: Rajković – Petković, Pavićević, Jovanović, Ristić – Donald, Grujić – Vered (od 46. Plavšić), Katai, Jović (od 71. Stojanović) – Vieira
Javor: Đogatović – Crnomarković, Milović, Gajić, Miletić – Docić, Đokić – Zečević, Silva Eliomar, Gafurov – Dražić