Sport 26.08.2021.

Zvezda dominantno do grupne faze Lige Evrope

ČITANJE: 1 minuta

Fudbaleri Crvene zvezde plasirali su se u grupnu fazu Lige Evrope, pošto su i u revanšu plej-ofa savladali rumunski Kluž, ovog puta u gostima 2:1.

Poslije ubjedljive pobjede u Beogradu, očekivao se rezultatski mirniji revanš. Zvezda je praktično zatvorila dvomeč već u četvrtom minutu kada je Aleksandar Katai postigao gol sa bele tačke i tako povisio vođstvo Zvezde u ukupnom rezultatu na 5:0.

Ipak, od tog trenutka, pa sve do poluvremena domaćin je bio agresivniji, pa i bolji rival i kao plod tog pristupa uslijedio je izjednačujući pogoak Debeljuha. Sa 1:1 se i otišlo na poluvreme.

Taj momentum koji je imao Kluž pretio je da preokrene dešavanja makar na ovom meču. Ali trener domaćih Šumudika napravio je medveđu uslugu svom timu, kada je zamenio golmane, jer je rezervni Balgradean očajno intervenisao i dao loptu Pavkovu na tacni, koji je to iskoristio i vratio Zvezdi vođstvo. To je bio nokaut i Kluž od toga nije mogao da se oporavi. Čak ni iz penala nije uspeo da dođe do gola, jer je udarac Deaka odbranio Milan Borjan.

Kluž je ostao u 72. minutu sa igračem manje zbog drugog žutog kartona Rodrigesa i Zvezda je rutinski privela meč kraju za prvu duplu pobedu u Evropi posle tri godine.

Zvezda se plasirala u Ligu Evrope, drugu godinu zaredom i žreb za grupnu fazu dočekaće iz drugog šešira.