Sport 20.04.2024.

Zvezda poslije preokreta savladala Partizan

Fudbaleri Crvene Zvezde nakon preokreta savladali su ekipu Partizana rezultatom 3:2 u 173. vječitom derbiju Super lige Srbije.

Samet Baždar postigao je pogodak u 11. minuti utakmice za vođstvo ekipe Partizana. Četiri minuta nakon toga iz jedanaesterca Gelor Kanga doveo je do izjednačenja rezultata.

Ksander Severin golom za novo vođstvo Partizana u 56. minuti srpskog derbija pokazao da se nalazi u sve boljoj formi.

Aleksandar Katai je u 69. minuti utakmice postigao pogodak, međutim gol je poništen zbog ofsajd pozicije.

Gol Šerifa Ndijajea u 89. minuti utakmice vraća Zvezdi nadu.

Konačan rezultat postigao je Katai u sudijskoj nadoknadi pogodivši protivničku mrežu sa linije penala.

Fudbaleri Crvene Zvezde ovom pobjedom došli su do 10 bodova prednosti nad crno-bijelima.