Sport 21.05.2024.

Zvezda savladala Vojvodinu i osvojila četvrtu uzastopnu duplu krunu

Fudbaleri Crvene zvezde osvajači su Kupa Srbije. Pehar najmasovnijeg takmičenja, ukupno 28. u klupskim vitrinama, crveno bijeli su podigli večeras u Loznici nakon što su u finalnoj utakmici savladali Vojvodinu.

Izabranici šefa stručnog štaba Vladana Milojevića slavili su rezultatom 2:1. Crvena zvezda je u meč ušla sa ofanzivnom formacijom, a do vodstva su crveno bijeli stigli u 37. minuti kada je mrežu za 1:0 zatresao najbolji pojedinac večerašnjeg meča Mirko Ivanić. Na 2:1 povisio je Uroš Spajić u 66. minutu. Utješni pogodak Vojvodina je postigla u osmoj minutu sudijske nadoknade kada je precizan bio Aleksa Vukanović. Pobjeda Crvene zvezde mogla je biti i uvjerljivija ali su čak tri gola poništena nakon intervencije iz VAR sobe, od čega su dva djelo Šerif Endijae.

Fudbaleri Crvene zvezde tako su večeras osvojili duplu krunu nakon što su nedavno i prije zvaničnog kraja sezone Superlige Srbije osigurali i 35. naslov prvaka države.

Crveno bijeli su ove sezone osvojili sedmu uzastopnu titulu šampiona Srbije, te večeras četvrti put u nizu podigli pehar Kupa Srbije, odnosno osvojili duplu krunu. Zanimljovo je da je ovo za Vladana Milojevića bio jedini preostali trofej koji mu fali sa Crvenom zvezdom.

Proslava titule, odnosno duple krune, je zakazana za 25. maj kada se Crvena zvezda na stadionu „Rajko Mitić“ sastaje sa Čukaričkim.