Sport 15.10.2015.

Zvezda startovala pobjedom u Evroligi

crvena-zvezda-mn-press
Košarkaši Crvene zvezde otvorili su treći uzastopni nastup u Evroligi sigurnom pobjedom protiv Strazbura rezultatom 81:59.

Pred oko 14.500 gledalaca u Kombank areni ekipa Dejana Radonjića loše je počela oba poluvremena, ali je u preostalom dijelu utakmice u potpunosti nadigrala francuskog vicešampiona.

Uz dobru igru i pobjedu Zvezde najviše raduje velika minutaža koju je dobio mladi reprezentativac Srbije Marko Gudurić. Nije se uopšte uplašio debija u Evroligi, odigrao je sjajno na oba kraja parketa i zaslužio je velike aplauze od navijača crveno-bijelih.

Gosti iz Strazbura imali su početkom utakmice sedam poena viška, ali Zvezda je brzo preuzela kontrolu, već na poluvremenu je imala dvocifrenu razliku koju je u nastavku samo uvećala.

Majk Cirbes bio je najbolji sa 18 poena i 7 skokova, kapiten Mitrović dodao je 13 uz 6 skokova, Jović je dodao 12 uz 2 skoka i 5 asistecnija, a dvocifren je bio i Tompson sa 11 poena i 3 skoka. Marko Gudurić je za 18 minuta na parketu imao 6 poena, 3 skoka, 4 ukradene lopte i 4 asistencije. Na drugoj strani, Bubua je imao 17 poena i 4 skoka, 12 je dodao Golubović, a Lelup 11.

U narednom kolu sljedećeg četvrtka Zvezda gostuje prvaku Evrope Real Madridu.