Vijesti 31.05.2024.

Snažno nevrijeme pogodilo Hrvatsku i Crnu Goru, izdato upozorenje za veći dio BiH i sjever Srbije

ČITANJE: 2 minute

Veći dio Hrvatske danas je bio zahvaćen snažnim nevremenom, praćenim velikom količinom kiše i ledom. Rekordna količina kiše izlila se na hrvatski otok Krk.

Takođe, oluja je zahvatila i Istru, gdje su rušena stabla, a u Novigradu je pao i grad.

Јaka kiša i grmljavina zahvatili su Zagreb, a na području Kutine pao je led, prenosi Index.hr.

Građani objavljuju snimke tuče iz okolice Varaždina, Novigrada, Kutine, Kanfanara i Buzeta u Istri, Požege, Virovitice.

Narandžasto upozorenje izdato je danas za gotovo cijelu Hrvatsku.

Herceg Novi pod vodom

Nakon obilnih padavina, u Herceg Novom su pod vodom dijelovi puteva i javnih površina, kao i neki objekti, a u lokalnoj Hidrometeorološkoj stanici zabilježili su da je palo 72 litra kiše po metru kvadratnom.

Načelnik Službe zaštite i spašavanja Zlatko Ćirović rekao je za Televiziju Herceg Novi da je poplavljeno pet objekata u Zelenici, kao i dva u Bijeloj.

“Usljed obilnih padavina došlo je do plavljenja velikog broja objekata. Najteže je bilo u Zelenici, jer se izlila rijeka Opačica”, naveo je Ćirović.

Načelnik Službe komunalne policije Borislav Obradović rekao je da su sve službe na terenu.

“Velika voda je u Zelenici i Meljinama. Zatvoren je put prema Kutima. Raščišćena je saobraćajnica od zemlje, drveća i granja u Bijeloj”, naveo je Obradović.

On je dodao da je pod vodom i stadion “Orjen” u Zelenici.

Meteoalarm aktivan

Veliko nevrijeme dolazi iz Еvrope, a za veći dio BiH izdato je žuto upozorenje na snažne udare vjetra.

Meteoalarm je aktivan za veće dijelove Republike Srpske, dok su po drugim prognozama u pitanju kratkotrajne vremenske neprilike. Problemi se očekuju u centralnim dijelovima FBiH.

U Srbiji je izdato upozorenje za sjeverne dijelove. Očekuje se da će oblačnost iz Slavonije donijeti pljuskove sa grmljavinom.

U kojem pravcu se kreće nevrijeme pogledajte u videu u prilogu:

Oznake: Poplave