Mitrović: Žensko preduzetništvo važno za privredu Srpske
Foto: Srna
Ministar privrede i preduzetništva Republike Srpske Vojin Mitrović rekao je da Vlada Srpske i resorno ministarstvo žele da još više osnaže i pomogu žensko preduzetništvo u Srpskoj.
Mitrović je naveo da u Srpskoj ima 12.400 privrednih subjekata u kojima su žene vlasnice ili suvlasnice što je 28 odsto ukupnog broja preduzetnika, pri čemu zapošljavaju oko 30.000 radnika, odnosno 15 odsto od ukupnog broja zaposlenih.
“Ovi podaci pokazuju značaj žena i koliko je bitno da budu angažovane u svim vidovima djelovanja, kao vlasnici ili suvlasnici određenih privrednih subjekata”, rekao je Mitrović, koji je prisustvovao otvaranju Osme konferencije i Četvrtog sajma preduzetništva žena u Republici Srpskoj.
On je istakao da je resorno ministarstvo i do sada podržavalo ovakve manifestacije i da razumije značaj žena preduzetnica za privredu.
Napomenuo je i da je donesena strategija razvoja preduzetništva žena od 2025. do 2031. godine, te akcioni plan za njenu realizaciju.
“Preduzetnice treba pomoći i finansijski, ali i kada je riječ o edukaciji i promociji”, rekao je Mitrović novinarima u Banjaluci.
Kada je riječ o podsticajima, Mitrović je istakao da preduzetnice aktivno učestvuju u tome, prenosi Srna.
Od ukupnog broja privrednih subjekata koji su dobili podsticaje, Mitrović je naveo da se oko 24 odsto odnosi na žensko preduzetništvo.
“Iznos koji je za te namjene isplaćen je oko 2.900.000 KM ili 13 odsto ukupnih podsticaja”, rekao je Mitrović.
Oznake: Vojin Mitrović