Sport 01.02.2017.

Borac deklasiran od Sutjeske

Košarkaši Sutjeske deklasirali su Borac sa 93:64 u odgođenoj utakmici iz 11. kola Prve lige Republike Srpske.

Desetim trijumfom u sezoni tim iz Foče ostao je u borbi za titulu i trenutno ima bod manje od Sokoca koji je lider na tabeli dok su Banjalučani doživjeli sedmi poraz i predstoji im borba za očuvanje prvoligaškog statusa.

U prvoj četvrtini vodila se velika borba u kojoj je domaći sastav ostvario prednost od četiri poena razlike, 16:12. Narednih deset minuta prošlo je u apsolutnoj dominaciji Fočaka koji su ovaj period igre dobili sa 28:18. Tako su na odmor otišli sa „plus 14“, 44:30 i tada su najavili da će slaviti u ovom prvenstvenom okršaju. Sve su to potvrdili u trećoj četvrtini koji su dobili sa 25:11 i na kraju je ostalo da se vidi sa koliko će razlike dobiti rivala. Ti posljednjih deset minuta takođe su Fočaci riješili u svoju korist za konačan rasplet 93:64.

Najefikasniji u pobjedničkom sastavu bio je Filip Kaluđerović sa 20 poena dok je na drugoj strani Mirza Todorovac dao 16 pogodaka.

Narednog vikenda počije drugi dio šampionata Republike Srpske. Košarkaši Borca igraće u gostima protiv Prijedora dok će igrači Sutjeske dočekati HEO iz Bileće.