Sport 09.11.2022.

DEBI U EVROPI: Odbojkaši Borca poraženi od Vikinga u prvom duelu u Norveškoj

Odbojkašima Borca trebaće pravo rezultatsko čudo u četvrtak u revanš meču šesnaestine finala CEV Čelendž kupa, s obzirom da je norveški Viking pokazao znatno više u prvom susretu i stigao do ubjedljivog slavlja maksimalnim rezultatom 3:0 (25:18, 25:16, 25:18).

Tim iz Bergena odigrao je znatno kvalitetnije, vodio tokom cijelog susreta, ne dopustivši gostima iz Banjaluke ni gram nade da mogu do iznenađenja u prvom odmjeravanju snaga.

Bergen je najveću prednost u prvom setu imao kada je na semaforu stajalo 15:9. Borac je tada serijom 6:2 uspio da smanji zaostatak i priđe na samo poen minusa (17:16). Ipak, Norvežani su uzvratili istom mjerom, serijom 5:1 odbili ovaj napad “crveno-plavih”, vezali još nekoliko poena u finišu prvog dijela igre, te prvi set na kraju ubjedljivo riješili u svoju korist 25:18.

Norveški sastav znatno lakše osvojio je drugi set. Ekspresno su domaći stigli do ubjedljivog vođstva, 6:1, a zatim i 9:2, pa je Banjalučanima bilo izuzetno teško nakon velikog zaostatka da se vrate u igru. Nakon 21:12 bilo je jasno da povratka u ovom setu nema i Viking je poveo 2:0 (25:16) i stigao nadomak trijumfa.

Razlike na terenu nije bilo ni u trećem setu, gdje su domaći odmah krenuli znatno bolje, diktirali tempo od početka do kraja, te na kraju više nego zasluženo stigli do maksimalnog trijumfa 3:0 (25:18).

Revanš meč takođe će biti odigran u Norveškoj, u četvrtak od 19 časova, prenosi mondo.ba.

Mitrinović: Oni žive za odbojku

Libero banjalučkog tima Milan Mitrinović po završetku meča čestitao je rivalu, naglasivši da je razlika u kvalitetu dva tima bila evidentna.

“Čestitam ekipi Bergena, lagano i rutinska pobjeda. Ostaje žal što nismo pokazali nešto više, ali ovo je realna razlika. Pohvalio bih atmosferu na tribinama, ljudi ovdje bukvalno žive za odbojku. Nismo se na vrijeme privikli i oni su u svakom setu uspjeli da se odlijepe, što je za nas bilo nedostižno”, istakao je on.

Revanš je na programu sutra, u istom terminu, tako da tim Miše Marjanovića neće imati mnogo vremena za odmor, ali ni detaljniju analizu svoje, ali i igre protivnika.

“Radili smo analizu i prije ovog meča, gledali ih, ali oni su pokazali i više nego što smo očekivali. Očekujem da se smirimo, saberemo, imaćemo video analizu ove utakmice, pa ćemo pokušati da ispravimo greške. Mislim da možemo da popravimo prijem servisa, što je bio naš glavni problem večeras, kao i servis”, poručio je Mitrinović, koji je zvanično proglašen za najboljeg igrača Borca u večerašnjem duelu.

Oznake: OK Borac