Dino Merlin najavio koncert na Koševu 31. jula, FK Sarajevo protiv, očekuju tada evropske utakmice
Nakon 11 godina od posljednjeg nastupa na tom mjestu, Dino Merlin vraća se 31. jula na stadion Koševo.
Ovo je peto Koševo sarajevskog muzičara, od prvog spektakla 2000. godine u okviru turneje “Sredinom”, preko 2004. i albuma “Burek”, zatim 2008. uz “Ispočetka”, pa sve do 2015. i ere albuma “Hotel Nacional”.
Najavljujući povratak na Koševo, poručio je:
– Dragi prijatelji, jako mi je drago da vam mogu objaviti ovu, za mene posebnu vijest: moje peto Koševo. U Sarajevu, u gradu u kojem sam rođen i odrastao, pjevaćemo pjesme koje su nastajale na ovim ulicama, u ovim mahalama. Pjesme koje su obišle svijet sada se vraćaju kući. 31. jul. Stadion Koševo, “Asim Ferhatović – Hase”. Vidimo se!
Razmjere projekta potvrđuje i sedmodnevna postavka i više od 40 šlepera opreme. Na projektu rade vodeći evropski stručnjaci za zaštitu travnjaka, kao i renomirane međunarodne kompanije koje stoje iza najvećih svjetskih turneja.
U pitanju su produkcijski standardi kakvi prate koncerte zvijezda poput The Rolling Stones, Metallica, Taylor Swift, Ed Sheeran i Oasis, na kultnim lokacijama poput Wembley Stadium i Olympiastadion, navode sarajevski mediji.
“Koševo u evropskim noćima pripada fudbalu”
Fudbalski klub Sarajevo obratio se javnosti nakon što je za 31. jul zakazan koncert Dine Merlina na stadionu “Asim Ferhatović Hase”.
Merlinov koncert vremenski se podudara s terminima moguće evropske utakmice FK Sarajevo. Tačnije, koncert će staviti stadion van upotrebe od 24. jula do 4. avgusta.
Ovoga puta, Bordo tim se oglasio saopštenjem za javnost u kojem se navodi da podržavaju velike koncerte na Koševu, ali ne u terminima najvažnijih utakmica za klub.
“FK Sarajevo želi se obratiti javnosti povodom informacija o mogućem održavanju koncerta 31. jula na stadionu Koševo, što bi stadion stavilo van upotrebe od 24. jula do 4. augusta. Ovaj termin poklapa se s periodom evropskih takmičenja koji imaju veliki značaj za klub – kako u sportskom i rezultatskom smislu, tako i u kontekstu finansijske stabilnosti i dugoročnog pozicioniranja kluba na evropskoj sceni”, navodi se u saopštenju i dodaje:
“Utakmice kvalifikacija igraju se 9. i 16. jula, zatim 23. i 30. jula, te 6. i 13. avgusta. Podržavamo velike koncerte na Koševu, ali ne u terminima najvažnijih utakmica, jer takvi događaji utiču na kvalitet terena i uslove za igru. FK Sarajevo ostaje otvoren za dijalog, ali jasno ističe da zaštita interesa kluba mora biti prioritet. Koševo nije samo stadion. To je dom FK Sarajevo. U evropskim noćima – pripada fudbalu”, dodaju iz Bordo kluba, prenose sarajevski mediji.
Oznake: Dino Merlin
KASTEL ĆE GORJETI: Stiže “Summer Stage” festival koji postavlja nove standarde u Banjaluci
Manje vježbanja sagorijeva više masti: Naučnici otkrili jednostavan metod za nedjeljni gubitak težine
Čudo na Mjesecu: Izgubljeni ruski rover iz 1970. godine poslao neočekivan signal
Lopovi sve češće kradu ovaj dio automobila: Popravka može koštati više od 2000 KM
Krpelj vas je ugrizao? Evo šta treba uraditi odmah i kada potražiti pomoć ljekara