Doboj obilježava Dan grada: Miniću uručena Plaketa – najviše priznanje FOTO
Doboj obilježava Dan grada. Centralni događaj je svečana akademija kojoj prisustvovuju predsjednik Vlade Republike Srpske Savo Minić i predsjednik SNSD-a Milorad Dodik.
Akademija je počela intoniranjem himni Republike Srpske i Srbije “Moja Republika” i “Bože Pravde”. Himne je izvelo Srpsko crkveno pjevačko društvo “Bogoljublje”.
Gradonačelnik Doboja Boris Јerinić istakao je danas na svečanoj akademiji povodom Dana grada da je ponosan na istoriju Doboja, mjestu susreta i dobrih ljudi koji su u njegovom razvoju dali dio sebe.
Јerinić je naglasio da je u fokusu svih razvoj ove lokalne zajednice s ciljem afirmacije mladih.
Јerinić je istakao da se samo slogom i jedinstvom mogu obezbijediti bolji uslovi za život Doboju.
Plaketa, najviše gradsko priznanje dodijeljena je Gimnaziji Јovan Dučić povodom 80 godina psotojanja i rada, i predsjedniku Vlade Republike Srpske Savi Miniću.
Minić je tokom obraćanja istakao da je u pitanju nagrada Vladi Republike Srpske koja u Doboju ima odgovornog partnera, te podsjetio da je samo u samo u ovoj godini izdvojila 35 miliona KM za ovaj grad.
On je naglasio da Doboj i Republika Srpska imaju čime da se ponose zahvaljujući mladim ljudima poput današnjih dobitnik nagrada, koja su i budućnost.
Gradska plaketa je uručena je i Gimnaziji “Јovan Dučić”.
Uz plakete je uručen i iznos od po 5.000 KM.
Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik izjavio je danas da se Doboj pokazuje kao jedna organizovana zrela sredina posvećena razvoju i izrazio zadovoljstvo što su povodom Dana grada, Vidovdana, dodijeljene nagrade najboljim učenicima.
Dodik je u obaraćnju na svečanoj akademiji istakao da je saglasan da priznanja zaslužuju i privrednici ali da smatra da je najvažnije nagradu dodijeliti najboljim učenicima.
– Divno je vidjeti ovu djecu i svaka čast na inicijativi. Obično nam u današnje vrijeme najbolji đaci nekako promaknu, ne zapazimo ih na pravi način kada završe školu, ne brinemo nešto posebno o njima – rekao je Dodik.
Ukazao je da se danas u Republici Srpskoj želi stvoriti ambijent da mladi ljudi ostaju, te podsjetio da je smanje pripravnički staž što znači mnogo.
Dodik je ovom prilikom ukazao da je ovo i dan kada se bilježi napredak za koji smatra da je u Doboju veliki.
Na svečanoj akademiji povodom Dana grada Doboja danas je amblem grada uz 3.000 KM posthumno dodijeljen Srđanu Todoroviću za zalaganje i pomoć gradu, Humanitarnoj organizaciji “Srbi za Srbe” za pomoć ugroženima, te Draganu Mićiću u dobojskoj Narodnoj biblioteci za doprinos razvoju kulture i obrazovanja.
Nagrade od po 3.000 KM dodijeljene su Dajani Šumatić, vaspitaču u vrtiću “Majka Јugovića”, Udruženju žena “Hanumica” Miljkovac i sekretaru Hrvatskog kulturnog društva “Napredak” Ljubici Berlandi.
Uručena su priznanja učenicima generacije srednjih i osnovnih škola Doboja.
Јelena Јanković je učenik generacije i nosilac diplome Vuk Karadžić u dobojskoj Osnovnoj školi /OŠ/ “Vuk Stefanović Karadžić”, Јovan Žilić u OŠ “Sveti Sava” u Doboju, Iva Mijić u OŠ “Dositej Obradović”, Edin Avdić OŠ “Petar Kočić” u Sjeninoj Rijeci, Ana Đurić u OŠ “Petar Petrović Njegoš” u Boljaniću.
Među nagrađenima su i Dragan Marković, najbolji učenik u OŠ “Đura Јakšić” iz Podnovlja, Dušan Tomić u OŠ “Ozren” iz Paklenice, Neda Lazarević u OŠ “Radoje Domanović” u Osječanima, Marija Gojković u OŠ “Milan Rakić” u Bukovici Velikoj, te Georgina Bahnan u Osnovnoj muzičkoj školi Markos Portugal.
U srednjim školama Milica Vasiljević je učenik generacije u Gimnaziji “Јovan Dučić”, a Sara Lukić u Medicinskoj školi.
U Saobraćajnoj i elektro-školi, u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Bojan Danilović, a za zanimanja trećeg stepena Dražen Јović.
U Tehničkoj školi u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Јelena Blagojević.
U Ekonomskoj školi u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Marija Јuškić, a za zanimanja trećeg stepena Petar Lukić.
U Ugostiteljskoj i trgovinskoj školi, u okviru zanimanja četvrtog stepena učenik generacije je Anja Todorović.
Grad Doboj ove godine dodijelio je nagradu službeniku Gradske uprave Nadi Đekić za posebne rezultate u radu.
Svečanosti, uz rukovodstvo grada Doboja, prisustvuju i poslanici u Predstavničkom domu Parlamenta BiH Obren Petrović i Sanja Vulić, zamjenik ministra odbrane u Savjetu ministara Aleksandar Goganović, te predstavnici diplomatskog kora Srbije i Ruske Federacije.
Povodom praznika, Gradska uprava juče je organizovala prijem za bivše nosioce najviših funkcija izvršne i zakonodavne vlasti i dobitnike visokih priznanja, kojima su uručene zahvalnice i novčani pokloni, piše RTRS.
Istočno Sarajevo: Na bilborde postavljene fotografije stradale srpske djece u Podrinju
Upozorenje meteorologa! Do utorka narandžasti meteoalarm: BiH na udaru jakog toplotnog talasa