Politika 24.06.2026.

Dodik: Nijedna upravna organizacija neće biti zakonodavac Srpskoj

ČITANJE: 1 minuta

Predsjednik SNSD-a Milorad Dodik istakao je da je “vladavina prava” odavno obesmišljena sintagma u BiH, koju nisu obesmislili predstavnici Republike Srpske, nego plejade unitarista, stranaca i drugih besprizornih likova kojima je osnovna ideja rastakanje i nestanak Srpske.

Dodik je ukazao da su juče ministar komunikacija i transporta u Savjetu ministara Edin Forto i direktor IDDEEA Almir Badnjević lijepo objašnjavali da za njih ne važe odluke regulatora, odluke sudova…

“Samo naprijed, momci! Samo nastavite! Godinama tvrdim da niko bolje ne rastura BiH od vas!”, naveo je Dodik.

On je naglasio da nijedna upravna organizacija neće biti zakonodavac Republici Srpskoj i neće temeljne procese uređivati svojim internim nezakonitim aktima.

“Dosta je!”, poručio je Dodik.

Istakao je da nema te “digitalizacije” pod čijom parolom treba dopustiti neovlaštenu obradu ličnih podataka građana Republike Srpske, a ni Federacije BiH, proizvoljno tumačenje nadležnosti i implementaciju internih pravila upravnih organizacija koje nemaju zakonski osnov.

“To nije digitalna transformacija – to je pravna improvizacija i hajdučija. A, Boga mi, i kriminal. Dakle – samo naprijed u rasturanju ove države kad ste se već za to odlučili. Nećemo vam smetati, ali ni dopustiti što ste namjerili tako zamazani i podmazani kojekakvim fondovima”, naveo je Dodik.

On je naglasio da bezakonje i vanustavno djelovanje neće proći.

Oznake: Milorad Dodik