Erdogan: Rat mora da bude zaustavljen prije nego što potpuno zahvati region plamenom
Foto: Screenshot Youtube
Predsjednik Turske Redžep Tajip Erdogan izjavio je danas da sukob izazvan napadima Sjedinjenih Američkih Država i Izraela na Iran mora da bude zaustavljen prije nego što potpuno zahvati region.
Ovaj rat mora da bude zaustavljen prije nego što eskalira i potpuno zahvati region plamenom. Ako se diplomatiji pruži šansa, sasvim je moguće da se to postigne – rekao je Erdogan na sastanku parlamentarne grupe svoje stranke Partija pravde i razvoja u Velikoj narodnoj skupštini, prenijela je Anadolija.
Turski lider je naglasio važnost diplomatije i mogućnost postizanja riješenja ukoliko se pregovorima pruži šansa.
“Zaštititi prava građana, čak i po cijenu naših života”
On je istakao da Turska neće okrenuti leđa svom porijeklu ni precima i da će zaštititi prava svojih građana i Republike Turske “čak i po cijenu naših života”.
– Nećemo dozvoliti nijednom unutrašnjem ili spoljašnjem neprijatelju da naruši ove kvalitete, slomi našu volju ili porobi ovu naciju lažnim i izmišljenim strahovima. Svih 86 miliona nas ćemo se zajedno boriti da zaštitimo prava jedni drugih i prava Republike Turske, čak i po cijenu naših života – istakao je on.
Erdogan je dodao da Turska ne može da bude ravnodušna prema krizama u regionu i da će podržati prijatelje i saveznike u teškim vremenima.
Koliko košta rat u Iranu? Za samo dva dana SAD potrošile skoro 6 milijardi dolara
Oznake: Redžep Tajip Erdogan