Magazin
14.01.2016.
Evolucija majmuna: Naučili tražiti otkupninu za ukradeni Ajfon
ČITANJE: 1 minuta
Makaki majmuni sa Balija su i ranije bili poznati kao pravi nevaljalci. Otimali su hranu, kape i odjeću turistima. Ali čini se da su malo evoluirali. Sada su shvatili šta je najvrijednije što imate kod sebe. Vaš smartfon, naravno. I tako su počeli da otimaju telefone turistima.
Ali to nije sve. Oni znaju da im telefon ne treba. Ali da ga vi želite nazad. I da ćete biti spremni da platite za to. Dakle, makakiji su shvatili koncept otmice i otkupnine.
Chris Packham sa BBC je snimio kako sve funkcioniše.Kaže da im je trebalo nekoliko godina da nauče vrijednost mobilnih telefona i da su primjetili da ljudi potpuno polude kada ostanu bez telefona.
Englez se uvjerio na vlastitoj koži u svu surovost otmice. Pogledajte i vi šta je to morao da da kako bi mu pljačkaš vratio Ajfon. I kako funkcioniše primopredaja.
(Dominomagazin.com)
Koja je tvoja reakcija?
Preporučeno
Magazin
13.07.2026.
Kunete se da je bilo drugačije? Ovih 15 primjera Mandela efekta zbunjuje milione ljudi
Magazin
12.07.2026.
Auto je kao rerna? Ovaj jednostavan trik izbacuje vreli vazduh prije uključivanja klime
Magazin
12.07.2026.
15 nevjerovatnih činjenica o Nikoli Tesli: Genije koji je živio ispred svog vremena
Magazin
12.07.2026.