Sport 20.09.2015.

Košarkaši Srbije ostali bez medalje, Francuzima bronza

KOSARKA

Košarkaši Srbije ostali su bez medalje na Evrobasketu porazom od Francuske u borbi za treće mesto rezultatom 81:68.

Finalna utakmica Evrobasketa igra se od 19 časova, a za titulu će se boriti Španija i Litvanija.

Srbija je odigrala još jedan slab meč, držala se samo tokom prve dvije četvrtine, poslije koje je Francuska preuzela kontrolu, čuvala prednost do kraja i zasluženo pobijedila.

Poslije izjednačene prve četvrtine, Francuska blago preuzma inicijativu, prelazi u vođstvo, ali ne uspijeva da stekne osjetniju prednost. Srbija je ponovo forsirala šut za tri poena koji joj nije išao, ali je drugu četvrtinu uspjela da završi sa pet poena zaostatka, a imala je i prednost u nekoliko navrata.

Treća dionica je bila najgori period igre za ekipu Aleksandra Đorđevića. Tada apsolutno ništa nije išlo kako treba, Francuska je imala potpunu kontrolu i maksimalnih 16 poena prednosti.

U četvrtoj četvrtini Srbija se blago konsolidovala, prednost Francuske se kretala oko 10 poena, domaći su bili sve sigurniji u napadu, dok Orlovi nikako nisu mogli da uspostave ritam, pa je krajnji rezultat 81:68.