Sport 31.08.2015.

Modriča: Dočekan Evropski juniorski šampion u kik boksu

cedo pantic

Čedo Pantić član Kik boks kluba “Gvardija” iz Modriče  i reprezentativac BiH u kik boksu, koji je u finalu na Evropskom juniorskom prvenstvu osvojio zlatnu medalju i tutulu šampiona Evrope sinoć je doputovao u Modriču, a dočekali su ga članovi kluba, te brojni ponosni sugrađani.

Finale EP održano je u petak u San Sebastianu Španiji, a mladi Modričanin zlatnu medalju osvojio je u kategoriji do 67 kg pobjedom nad Vojčekom Kaziečkom  iz Poljske.

Veliki uspjeh mladog kik boksera sinoć je proslavljen na Trgu Milana Jelića u Modriči.

Inače, Pantić je do sada bio četiri puta juniorski prvak Bosne i Hercegovine i šest puta šampion Republike Srpske.

Kik-boks klub „Gvardija“ osnovan je 1. decembra 2011. godine. Do sada su osvojili 10 zlatnih medalja sa prvenstava Bosne i Hercegovine, 13 zlatnih odličja na šampionatima Republike Srpske, bronzu na juniorskom prvenstvu planete i srebro na EP u profi kik boksu.