Sport 29.08.2015.

Pobjeda Srbije pred Evrobasket!

srbija

Košarkaši Srbije pobjedili su Sloveniju poslije produžetka 95:88 u posljednjoj pripremnoj utakmici za Evrobasket.

Bilo je nekoliko preokreta pred punom halom Borik u Banjaluci, a bolje su počeli Slovenci, koji su u prvom poluvremenu imali i 14 poena prednosti (41:27).

Međutim, malo-pomalo Srbija je smanjivala zaostatak, da bi poslije trojke krajem treće četvrtine prvi put povela na meču (65:62).

Nedović, Teodosić i Bjelica donijeli su Srbiji +9 početkom posljednjeg perioda i činilo se da će lako privesti meč kraju bez većih problema, ali se Slovenija sa Blažičem na čelu vraća u igru i čak dolazi u vođstvo (79:78).

Na kraju je Slovenija imala i šut za pobjedu, promašio ga je Zagorac, a u dodatnih pet minuta Srbija je bila mnogo bolja – čvrsta odbrana, uz dobru rolu Ercega i Milosavljevića, da bi tačku na ’i’ stavio Bjelica trojkom.

Prvi meč na EP Srbija igra petog septembra od 18 časova sa Španijom.