Sport 19.09.2015.

Pobjedom nad Arsenalom Čelsi stigao na sredinu tabele

celsi

Fudbaleri Čelsija pobijedili su u šestom kolu Premijer lige Arsenal sa 2:0 i tako dobili “vjetar u leđa” za nastavak šampionata, u kojem su do sada zauzimali mjesto u donjem dijelu tabele.

Čelsi je ovom pobjedom skočio sa 17. mjesta na poziciju u sredini tabele, dok je Arsenal ostao na četvrtom mjestu, barem do završetka poslijepodnevnih mečeva.

Strijelci za Čelsi bili su Kurt Zuma u 53. – sjajnim golom glavom, i Eden Azar u 91. minutu.

Izabranici Žozea Muruinja bili su, istina, dominantni tokom čitavog meča, ali je bitka dobijena i zbog toga što su “tobdžije” ostale bez dva igrača tokom meča.

Prvo je crveni karton u završnici poluvremena zaradio Gabrijel, koji je šutnuo Dijega Kostu – očigledno isprovociran njegovim ponašanjem, da bi u 80. minutu prvi put u karijeri bio isključen Santi Kasorla.

Srpski fudbaleri Branislav Ivanović i Nemanja Matić solidno su odigrali cijelu utakmicu.