Portir bolnice u Budimpešti osumnjičen za kanibalizam
Mađarska policija saopštila je da vodi istragu o portiru bolnice u Budimpešti zbog sumnje da je sakupljao i čuvao dijelove ljudskog tijela u svom stanu radi konzumiranja.
Muškarac osumnjičen za kanibalizam star je 30 godina.
Policajci koji su pretresli njegovu kuću zaplijenili su ljudske kosti, potkoljenicu, nadlanicu, nekoliko lobanja i očuvano ljudsko lice.
Tokom ispitivanja, muškarac je izjavio da ga privlače dijelovi ljudskog tijela i da je neke već skuvao i konzumirao, prenijela je agencija DPA.
Navodno je nabavio dijelove tijela na svom radnom mjestu, a druge je ekshumirao sa groblja u Mađarskoj i susjednoj Slovačkoj.
Osumnjičeni je otvoreno pričao sa porodicom i prijateljima o svojoj morbidnoj fascinaciji i čak je fotografisao svoju “kolekciju”, koju je policija takođe zaplijenila, prenosi Srna.
Čovjek, čiji posao podrazumijeva premještanje pacijenata po bolnici, prvobitno je uhapšen 17. juna i trenutno je pod sudskim nadzorom.
Javno tužilaštvo protiv njega vodi istragu zbog sumnje da je narušio dostojanstvo pokojnika.
Oznake: Budimpešta, kanibalizam