Sport 26.03.2018.

Premijer liga BiH za rukometaše, 18. kolo: Borac lako dobio Slaviju, kuva na vrhu

Najprijatnije iznenađenje nastavka Premijer lige za rukometaše, Slavija, ipak je lako pala u “Boriku”, a Borac m:tel je ovom pobjedom prekinuo seriju od tri poraza – 31:20.

Banjalučani su bez problema izašli na kraj sa “sokolovima”, a pobjednik je bio poznat već poslije 30 minuta igre jer su domaći vodili sa 15:5. Vidjelo se da su momci Bojana Unčanina ozbiljno shvatili rivala i željeli da se iskupe za neugodnu seriju. Na kraju su svi igrači dobili šansu, a najbolje su se istakli golmani jer su Bojan Ljubišić, Arman Beširević i Slađan Subotić imali ukupno 24 odbrane. U napadu je najraspoloženiji bio Miloš Nježić sa sedam, a Vladan Đurđević je postigao gol manje.
– Priželjkivali smo ovakvu utakmicu poslije poraza u kojima nismo imali ni sreće. Primili smo samo pet golova za poluvrijeme i vodili već deset razlike, a u drugom smo malo popustili pred kraj. Zadovoljan sam pobjedom, igrom i zato što su svi dobili minute – rekao je Unčanin.
Trener Slavije Boris Tešanović imao je problema sa povredama igrača, ali je, bez obzira na sve, nezadovoljan igrom.
– Mislio sam da ćemo iskoristiti pritisak pod kojim su bili igrači Borca, a desilo se suprotno. “Borik” i više od 1.000 ljudi na tribinama su za nas predstavljali veliki teret sa kojim se nismo izborili – rekao je Tešanović.
Sloga je savladala Konjuh u neizvjesnom meču sa 27:26, dok je vrlo važnu pobjedu u borbi za opstanak upisala Derventa, koja je bila ubjedljiva protiv otpisanog Kaknja (39:26). Naruku Dervenćanima ide i poraz Goražda od Izviđača (24:25), dok se ekipa iz Ljubuškog definitivno uključila u šampionsku trku. Za to mogu da zahvale Maglaju, koji je savladao lidera Vogošću sa 22:21. U duelu dvije Bosne uspješnija je bila ova iz Visokog (37:25), dok je slobodan bio Zrinjski.