Vijesti 20.06.2026.

Šobot o stanju povrijeđenih u udesu kod Prijakovaca: Troje stranih državljana u UKC-u

ČITANJE: 1 minuta

Vršilac dužnosti direktora Univerzitetskog kliničkog centra Republike Srpske Nikola Šobot rekao je za RTRS da su, nakon današnje teške nesreće u Prijakovcima kod Banjaluke, u UKC primljena tri strana državljana od kojih je dvoje odraslih i jedno maloljetno lice.

– Radi se o muškarcu i ženi sa težim tjelesnim povredama i nalaze se u životnoj opasnosti  – rekao je Šobot.

On je naveo da je žena trenutno u opracionoj sali, dok je dijete smješteno na intenzivnoj pedijatrijskoj njezi, dodajući da je u toku kompletna dijagnostika.

– Radi se o životno ugroženim licima i radi se sve što se može da se njihovo stanje stabilizuje – rekao je Šobot.

Podsjećamo, u teškoj saobraćajnoj nesreći koja se dogodila danas u Prijakovcima kod Banjaluke poginule su dvije žene i muškarac.