Težak poraz Crvene zvezde na gostovanju Himkiju

ČITANJE: 2 minute
lopta-kos
Košarkaši Crvene zvezde doživjeli su novu katrastrofu u Evroligi, ovoga puta u trećem kolu ih je “pregazio” Himki.

Zvezda je poslije gostovanja u Madridu (98:71) odigrala još jednu veoma lošu utakmicu, pa je Himki u Moskvi slavio rezultatom 91:53.

Šampion Srbije parirao je Rusima samo u prvih sedam-osam minuta kada je vodio, ali je onda uslijedio sunovrat koji je rezultirao ubjedljivim porazom. Pri rezultatu 17:10 za crveno-bijele Zoran Dragić je pokrenuo seriju od 12:0 i već do kraja četvrtine Himki je vodio.

Nastavili su Moskovljani da dominiraju i do poluvremena stigli do +21, najviše zahvaljujući seriji od 41:13 prije prve trojke Dragića. Himki je u prvih 20 minuta šutirao 7-10 za tri poena i nije dozvolio ni najmanju šansu Zvezdi za povratak.
Iako se očekivalo da će u drugom dijelu igre izabranici trenera Rimasa

Kurtinaitisa popustiti, oni su odlučili da potpuno razbiju našu ekipu. Svi igrači su se upisali u strijelce, a prednjačili su Džejms Ogustin sa 14 poena i 5 skokova, dok je Zoran Dragić imao dva poena manje (3-3 za tri poena). Peteri Koponen takođe je bio dvocifren (10), a Crnogorac Marko Todorović je svih svojih 9 poena ubacio u posljednjoj dionici.

U redovima Crvene zvezde prednjačio je Maik Cirbes sa dabl-dabl učinkom od 15 poena i čak 14 skokova, a donekle ga je pratio Kvinsi Miler koji je povremeno pokazivao da može biti dobro pojačanje. Amerikanac je meč završio sa 7 poena i imao 5 uhvaćenih lopti. S druge strane, Vladimir Štimac imao je veoma loš povratnički debi jer je postigao samo dva poena.

Poslije ovog poraza Zvezda je pala na posljednje mjesto u grupi sa skorom 1-2, dok je Himki na čelu tabele grupe A sa dva trijumfa i jednim neuspjehom.
Meč u Moskvi počeo je minutom ćutanja u čast preminulog legendarnog trenera Ranka Žeravice, a ‘crveno-bijeli’ imali su podršku malog broja navijača u hali.
U narednoj evroligaškoj utakmici Crvena zvezda dočekuje 6. novembra ekipu Fenerbahčea.Turski tim je u derbiju ove faze savladao Real Madrid rezultatom 77:66 i došao do druge pozicije.