Veliko srce Banjalučanina iz dijaspore: 4.000 KM za javnu kuhinju “Mozaika prijateljstva”
Foto: Glas Srpske
Donaciju u iznosu od 4.000 maraka javnoj kuhinji „Obrok ljubavi” banjalučkog Udruženja „Mozaik prijateljstva” uručio je Mirko Bašić iz Švajcarske čime su naši ljudi u dijaspori još jednom pokazali da ne zaboravljaju rodni kraj i one kojima je pomoć najpotrebnija.
Kako navodi za „Glas Srpske” inicijator ove akcije Mirko (71), aktivan je član Srpskog kulturnog društva u Cirihu, ispred kojeg je uručio sredstva, od njegovog osnivanja prije tri decenije. Istakao je da je lično posjetio prostorije javne kuhinje gdje se detaljnije upoznao sa radom udruženja i uručio donaciju.
Odlukom naše uprave odlučili smo da pomognemo ustanovi koja se bavi humanitarnim radom. Smatram da je ovaj novac u ovom trenutku itekako potreban „Mozaiku prijateljstva” za nabavku namirnica i sredstava za pripremu obroka – istakao je Bašić, dodajući da izuzetno cijeni trud svih koji učestvuju u ovom plemenitom radu.
Ovaj humanitarac, rodom sa Manjače, već duži niz godina aktivno učestvuje u akcijama u Banjaluci, pa je tako kroz godine podržavao rad Dječijeg doma „Rada Vranješević”, kao i Crvenog krsta.
Iz „Mozaika prijateljstva” ne skrivaju oduševljenje i zahvalnost zbog ovog gesta, ističući putem njihove „Fejsbuk” stranice da za njih ovaj iznos dolazi u pravom trenutku. Kako navode, donacija će biti utrošena na nabavku prehrambenih proizvoda koji su im trenutno u velikom deficitu, što je ključno za nesmetan rad javne kuhinje u kojoj se dnevno pripremi oko 800 obroka.
Zadobiti povjerenje naših ljudi koji su život proveli u dijaspori zaista je neprocjenjivo – poručili su oni putem društvenih mreža.
Naime, Mirkov pokojni otac bio je dio kolektiva najstarijeg dnevnog lista u Republici Srpskoj, radeći u štampariji „Glasa” tri decenije.