Sport 29.01.2017.

Igokea: Presudio ofanzivni skok Cedevite

U Igokei analizirali uzroke poraza od Cedevite.

Košarkaši Igokee poraženi su od Cedevite 89:73 u meču 20. kola ABA lige. Tim Dragana Bajića u trećoj četvrtini imao je prednost 52:40, ali su onda jednostavno stali.

” Čestitam Cedeviti i želim im puno sreće u nastavku ABA lige i Evrokupa. Možemo reći da smo nekih 30 minuta dobro parirali ekipi Cedevite, koja je kvalitetniji protivnik. Zbog problema s povredama prije ove utakmice imali smo samo jedan trening s desetoricom igrača. Arapović i Žganec su nam dali dosta poena poslije ofanzivnih skokova. Imali smo pad koncentracije i puno grešaka u drugom poluvremenu, što protiv takvog protivnika nije dopustivo. Bilo je dosta dobrih stvari, ali i stvari koje treba popraviti”, rekao je trener Igokee Dragan Bajić.

Strahinja Mićović prikazao je solidnu partiju. Postigao je 12 poena.

” Čestitam Cedeviti na pobjedi. Što se nas tiče, igrali smo dobro prvo poluvrijeme, kako u odbrani tako i u napadu. Očekivali smo da će oni podići agresivnost nakon pauze, ali nismo na nju dobro odgovorili. Nadskakali su nas i imali su dosta skokova u napadu. Nama je napad stao, izgubili smo koncentraciju i sada se okrećemo utakmici protiv Zadra, koju igramo sljedeće nedjelje”, rekao je Mićović.