Sport 04.05.2024.

Stravične scene u Hrvatskoj: Nokautirao suigrača, hitno je prevezen u bolnicu

Igrana je 20. minut susreta u Koprivnici između domaćeg Slaven Belupa i gostujuće Gorice, pri rezultatu 0:0 gostujući golman Banić istrčao je iz šesnaesterca u namjeri da izbije loptu, ali njegovo istrčavanje završilo je tragično po mladog Đuru-Giulija Đekića.

Naime, Banić u silovitom naletu nije primijetio Đekića i svom snagom ga je pogodio koljenom u glavu. Đekić je ostao nepomično ležati, pritrčali su mu saigrači i domaćini, držali su ga za glavu i brže-bolje pokazivali sudiji Lovriću da je situacija ozbiljna.

Odmah je utrčala ljekarska služba, prekid je trajao pet minuta, a mladi Đekić je završio na nosilima i iznesen je sa terena. Utakmica je nakon toga nastavljena, prenosi SportKlub.

Nakon poluvremena, komentator MaxSporta je objavio srećne vijesti – Đekić je u bolnici i stabilno je. Prema prvim informacijama, Srbin ima višestruke prelome kostiju lica.

Oznake: Slaven Belupo