Sport 24.05.2024.

Poraz Đokovića u Ženevi

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković završio je turnir u Ženevi u polufinalu pošto je od njega bolji bio Čeh Tomaš Mahač sa 2:1, po setovima 6:4, 0:6, 6:1.

Čeh je savladao Đokovića poslije dva sata i osam minuta igre, a Čeh se plasirao u prvo finale u karijeri.

Srpski teniser je u prvom setu poveo 4:1, ali je Mahač uspio da napravi veliki preokret i sa pet uzastopnih gemova osvoji set rezultatom 6:4. Novak je igrao dobro na početku, a potom je imao velikih problema i na servisu i prilikom riterna.

Poslije prvog seta Đoković je zatražio medicinsku pomoć zbog problema sa desnim ručnim zglobom, a u drugom setu se činilo da su sve poteškoće otklonjene.

Novak je drugi set osvojio bez izgubljenog gema. Đoković je igrao dosta bolje od rivala koji je tada imao krizu u igri, pa se činilo da će srpski teniser bez problema osvojiti treći set i meč i ući u finale turnira.

Dogodilo se nešto neočekivano, Novak je ponovo doživio pad u igri što je dozvolilo češkom teniseru da napravio tri brejka koja su mu bila dovoljna za 6:1.

Mahač će u finalu igrati protiv boljeg iz duela Kasper Rud (Norveška) i Flavio Koboli (Italija).

ATP turnir u Ženevi igra se za nagradni fond od 579.320 evra.